Postitatud

Toit

Keskmine inimene Euroopas raiskab 76 kg toitu aastas. Toidujäätmete tõttu ei raiska me ainult raha, vaid ka muid ressursse – maad, vett, energiat ja tööjõudu. Selle vastu aitab alati hea planeerimine – näiteks nädalamenüü koostamine ja suurem teadlikkus toidutegemise võimalustest, aga kui ikkagi tekib kodus liigset toitu, on mitmeid võimalusi nendest vabanemiseks.
Kui toitu on kogemata liiga palju varutud ning on näha, et seda ei jõua ise ära süüa, siis on alati võimalik kauasäilivaid ehk “parim enne”-tüüpi toidukaupu viia Toidupank-a. Toitu saab viia kas poodides leiduvatesse annetusautomaatidesse või ka otse kohalikku Toidupanka.
Facebookis leidub ka grupp “Ära raiska ega viska üleliigset toitu ära!”, kus on võimalik enda ülejäänud toitu teistega jagada. Kogu tegevus toimub tasuta ja eesmärk on päästa toitu äraviskamise eest
Sarnaselt Facebooki grupiga toimib ka toidujagamisäpp OLIO – Share More, Waste Less, kus on võimalik üleliigse toidu kohta infot levitada. Äppi sisenedes näed pakkumisi vastavalt sellele, kui lähedal pakkuja sulle on ja rakendust saab kasutada peale toidu ka muude asjade jagamiseks.
Lisaks on Eestis ka äge noorte loodud platvorm Fudler. Fudlerisse pannakse üles erinevate toidukohtade müümata jäänud kvaliteetsed söögid, mis pole isegi taldrikule jõudnud, kuid mida pakutakse 30%-70% täishinnast odavamalt.
Anname kõik panuse toidu raiskamise vähendamiseks!