Postitatud

Teeme ära!

Tänase #recyclereede pühendame homsele Teeme ära talgupäevale. Sel aastal on tähelepanu all igaühe looduskaitse, toiduraiskamise vähendamine ja üksteisest hoolimine.
Looduskaitse algab meist endist. Alustuseks on võimalik näiteks külvata erinevaid taimi, ehitada pesakaste, kiviaedasid või ka putukatele hotelle ning jätta väikese lapikese oma krundil niitmata. Nende tegevuste kaudu ulatate abikäe loodusrikkuse säilitamisele enda ümber.
Toiduraiskamine on üks keskkonnavaenulikumaid tegevusi, kuid selle mõju vähendamisega alustamine ei nõua suuri jõupingutusi. Teadliku tarbimise ning jäätmete käitlemise abil saame toiduraiskamisel tekkinud prügi hulka vähendada. Nii võib näiteks esimese sammu teha kompostikasti ehitamisega, kuhu saab visata oma toidujäätmed (siinkohal tasuks meeles pidada, et loomseid jäätmeid ei ole soovitatav kompostida), et toimuks loomulik ainering.
Hoolides oma lähedastest tasuks see aasta korraldada talgupäev 2+2 põhimõttel ning teha töid, mida on võimalik teha vaid oma pere ja lähedastega. Lisaks saad Teeme ära kodulehelt lugeda vaimse tervise vitamiinide täiendamisest. Nende hulgas näiteks une ja puhkamise või suhtlemise vitamiinidest, mida toetavad mõnusale kuivale mättale istumine või ka lihtne naeratus kaastalgulistele.
Kuid kindlasti on oodatud ka kõik tavalised kevedised tööd ja tegemised – erinevad aiatööd, nurmenukuvaatlus, kevadkoristus või muud toimetused, mis tegemist ootavad.